Metoda bezpośrednia daje Ci możliwość:

 

♦ rozwoju umiejętności płynnego mówienia i rozumienia w języku obcym ( angielski. hiszpański, niemiecki)

♦ pokonania bariery językowej w mówieniu

♦ wyeliminowanie nawyku tłumaczenia „w głowie” z języka polskiego na język obcy

A co za tym idzie? Szybciej opanujesz język obcy, bo zaczniesz tworzyć zdania już na pierwszych zajęciach.

SŁUCHANIE I MÓWIENIE

Metoda kładzie duży nacisk na słuchanie i mówienie. Lektor wprowadza nowe słówka, które uczniowie powtarzają a następnie zadaje pytania  bazujące na poznanym słownictwie. Zadaniem ucznia jest odpowiedzieć na pytania lektora pełnym zdaniem. Nie trzeba się obawiać, schemat odpowiedzi kryje się już w pytaniu

WYELIMINOWANIE TŁUMACZENIA

Lektor zadaje pytanie i rozpoczyna odpowiedź ucznia, tak by wyrobić w uczniu nawyk sprawnej odpowiedzi i zapobiec zbędnym tłumaczeniom w głowie. Uczeń dzięki takiemu zabiegowi, pokonuje barierę językową i bez dłuższego namysłu odpowiada na pytania tworząc pełne zdania.

 

POWTARZANIE MATERIAŁU

Tajemnicą sukcesu w nauce języka obcego są powtórki materiału. Każda lekcja rozpoczyna się od powtórki  z poprzednich zajęć oraz kilku zajęć wstecz. Ponadto słuchacze korzystają z podręczników oraz  MP3, zawierających nagrania z lekcji. Bardzo ważna jest przy tym systematyczność: wystarczy 3-4 razy w tygodniu po 30-40 minut pracy własnej z MP3 oraz książką, aby świetnie opanować materiał. Należy jednak pamiętać, że w nauce języka 4×30 minut  to zdecydowanie więcej niż 1x 2 godziny.

ZAJĘCIA W JĘZYKU OBCYM

Zajęcia  metodą bezpośrednią prowadzone są wyłącznie w języku obcym.  Języka obcego uczymy się podobnie jak dziecko. Słuchacz najpierw słyszy słowa, następnie wypowiada je imitując wymowę nauczyciela, składa pierwsze zdania a dopiero potem poznaje pisownię: czyta i pisze.

 

PRZYJEMNOŚĆ W UCZENIU

Lektor na zajęciach stosuje pomoce dydaktyczne, które usprawniają proces nauki języka oraz odprężają umysł. Nie są to przypadkowe gry i zabawy, a ściśle przemyślane i opracowane pomoce, które służą  utrwaleniu materiału. Lektor dba o to, by słuchacze kojarzyli naukę z przyjemnym procesem.

 

POPRAWNOŚĆ

Lektor kładzie duży nacisk na poprawność wypowiedzi pod względem wymowy i gramatyki, co utrwala prawidłowe nawyki językowe u słuchaczy, a także motywuje ich do dbania o formułowanie bezbłędnych zdań. Zagadnienie gramatyczne poznajemy podczas lekcji, ćwicząc je od razu w pełnych zdaniach.

 

Podręczniki

 

W Express Lingua uczymy języków angielskiego, hiszpańskiego oraz niemieckiego w oparciu o licencjonowaną METODĘ DIRECT (metoda bezpośrednia). Metoda zawiera 6 podręczników prowadzących do poziomu B2.

 

Poniżej spis podręczników, które musisz ukończyć, być uzyskać wskazany poziom:

Poziom A1 – książka 1, połowa książki 2

Poziom A2 – połowa książki 2, książka 3

Poziom B1 – książka 4

Poziom B2 – książka 5, książka 6

Poniżej zestawienie poznanego słownictwa oraz zdań, które opanowujesz w poszczególnych podręcznikach:

Książka 1 –  670 słów, 1200 pytań

Książka 2 – 750 słów, 1400 pytań

Książka 3 – 780 słów, 1600 pytań

Książka 4 – 800 słów, 1250 pytań

Książka 5 – 620 słów, 1230 pytań

Książka 6 – 720 słów, 1210 pytań

Podręczniki zawierają około 32 rozdziały. Dojście po poziomu B2 oznacza więc przerobienie około 190 rozdziałów. Od Ciebie zależy w jakim czasie je opanujesz. Możesz nauczyć się wybranego języka w 1 rok, zakładając Twoją intensywną pracę, a możesz uczyć się go 3-5 lat.